Maya Joga
Súkromné hodiny jogy sú najlepší spôsob, ako si vybudovať bezpečne a vo svojom tempe domácu prax. 

Potrebuješ učiteľa, potrebuješ intimitu. Joga je intímna záležitosť. Neexistuje joga medzi jedným a miliónmi. Joga sa deje medzi dvoma ľuďmi - učiteľom a žiakom.

T.K.V. Desikachar
Heart of Yoga

You need the teacher, you need the intimacy. Yoga is intimate. There is no yoga between one and a million; yoga is between two - the teacher and the student.

 

T.K.V. Desikachar
Heart of Yoga

Zdravé základy

V prvom rade, na súkromnej hodine dostaneš 100% pozornosť učiteľa, čiže mňa:) A vďaka tomu si od začiatku buduješ bezpečnú prax prispôsobenú tvojim potrebám. Asi sa zhodneme, že základom akejkoľvek praxe sú dobré základy:)) Odstraňovať nesprávne návyky je oveľa náročnejšie a veľa krát aj bolestivejšie ako si od začiatku budovať  zdravé jadro svojej praxe a hlavne pochopiť ako tvoje telo pracuje.

Súkromné hodiny jogy

Bezpečnosť

Súkromné hodiny jogy sú pre Teba bezpečné miesto, lebo sa nemáš s kým porovnávať. Nech sa akokoľvek snažíme dostať naše ego pod kontrolu, veľakrát sa nám stane, že v skupine ľudí podliehame tlaku okolia a chceme byť lepší, silnejší, flexibilnejší ako v skutočnosti sme. To vytvára priestor pre pocity menejcennosti a hlavne zranenia, ktoré absolutne do jogovej praxe nepatria. Joga nám má pomôcť sa dostať do rovnováhy, nie nás vykolajiť. Preto súkromná hodina pre teba vytvára miesto, kde môžeš byť sám sebou a prijať svoje telo také aké je.

Dopomoci

Na súkromnej hodine môžeš dostať dopomoc v každej jednej pozícii, ktorú robíš, alebo nedostaneš ani v jednej. Rozhodnutie je na Tebe. Dopomoc neslúži na to, aby Ťa dostala do pozície hlbšie, ale na to, aby ti umožnila pozíciu precítiť, uvoľniť sa v nej a voľne ju predýchať. Pri pozícii sa zameriavam najmä na terapeutický dotyk, jemnú masáž, podržanie pozície za teba a ty sa tým pádom môžeš uvoľniť a voľne dýchať. A vtedy na svojom tele precítiš jej liečivý účinok. 

Pomôcky pre prax

Na súkromnej hodine máš okrem mojej dopomoci k dispozícii aj pomôcky, ktoré možno doma nemáš, alebo nevieš ako používať. Všetko tu je prispôbené tomu, aby tvoja prax napredovala a uľahčila ti pozície, ktoré sa Ti inak zdajú byť nedosiahnuteľné.

Šetríš čas aj peniaze

V neposlednom rada, vďaka súkromnej hodine ušetríš kopec peňazí aj času, lebo sa naučíš, ako si zacviciť samostatne, nech sa nachádzaš kdekoľvek. Postupne sa tvoj čas strávený s učiteľom bude krátiť a tvoja vlastná domáca prax predlžovať, až kým sa nestane pravidelnou a za učiteľom môžeš ísť len vtedy, ked si potrebuješ niektoré veci ujasniť, pohnúť sa dopredu s pozíciou, pri ktorej potrebuješ asistenciu, alebo načerpať novú inšpiráciu. Inak ale získaš plnohodnotnú samostatnú prax, ktorá Ťa bude sprevádzať do konca života.

Sa tu dīrghakālanairantaryasatkārāsevito dṛḍhabhūmiḥ 

Dosiahnuť stav jogy si vyžaduje dlhodobú, pravidelnú a neprerušovanú prax s veľkou mierou zanietenosti.

~ Joga Sutra I.14
Patanjali