Nezaradené

Kurz jogy nielen pre začiatočníkov


03.03. – 27.03.2020

Naučíš sa:
  • ako pracovať so svojím telom
  • základné jogové cviky a zostavy, ktoré budeš môcť následne cvičiť aj sám doma alebo sa ďalej rozvíjať na hodinách v štýle Mysore
  • dychové a meditačné techniky
  • význam a stručnú históriu jogyTo všetko v malej skupine ľudí(max 6) s dôrazom na individuálny prístup ku každému

Tento kurz je pre Teba vhodný ak:

– chceš si zlepšiť mobilitu a posilniť celé telo

–  hľadáš spôsob ako nájsť vnútornú rovnováhu a ustálenú myseľ

– si ochotný nájsť si čas na seba aspoň 4 krát týždenne, nakoľko bude nutné praktizovať aj doma

– rozumieš, že žiaden kurz ani učiteľ neurobí prácu za Teba, ty musíš chcieť a urobiť niečo pre to, aby Tvoje telo fungovalo ako má

„Sú tri typy chorôb: choroby tela, choroby mysle a choroby nervového systému. Ak myseľ nie je v poriadku, celé telo je choré. Jogové texty hovoria “Manayeva manu ā ā kara a bandha mok ayo,” Myseľ je príčinou neštastia, rovnako ako je príčinou oslobodenia. Ak je myseľ nešťastná, celé telo je nešťastné a všetkému je koniec. Preto treba najprv vyliečiť myseľ. Liek pre myseľ – to je joga.”

K. Pattabhi Jois
učiteľ jogy

Počas 4 týždňov sa naučíš samostatne odcvičiť pozície skrátenej prvej série Ashtanga jogy a dostaneš základ pre to, aby si sa mohol rozvíjať a posúvať vo svojej praxi aj po skončení kurzu.

Vďaka individuálneme prístupu, bude náročnosť a dynamika osobnej praxe odlišná od človeka k človeku. Na konci kurzu si budeš môcť zostaviť vlastnú domácu prax, ktorá môže trvať od 15 minút až do jednej hodiny. Voľba bude na Tebe.

Okrem toho bude na kurze priestor porozprávať sa o tom, čo joga vlastne znamená, kde a kedy sa začala prvýkráť spomínať, aké staré sú pozície, ktoré cvičíme a prečo tvoria len časť  jogovej praxe.

Pre koho je kurz určený

Pre každého bez obmedzenia veku a pohlavia, kto má záujem naučiť sa cvičiť jogu samostatne a bezpečne. Kurz nie je vhodný pre tehotné ženy a tie, tesne po pôrode. V prípade vysokého krvého tlaku a kardiovaskulárnych chorôb, prosím konzultujte najprv účasť na kurze so svojim doktorom.

Príspevok za kurz je 90 EUR a máš v ňom zahrnuté:

  •  Dve dvojhodinové lekcie do týždňa počas jedného mesiaca(spolu 16 hodín)
  • 2x lekcia v štýle Mysore v prípade, že sa nebudeš môcť zúčastniť niektoré dni na kurze
  • Študijný materiál
  • zapožičanie podložky
  • ľahké občerstvenie


Miesto na kurze je rezervované až po uhradení celkovej ceny. Ak máš seriózny záujem o štúdium jogy, ale jedinou prekážkou sú financie, napíš mi.

Max. počet účastníkov kurzu je 6

Dátum a čas

Utorky a štvrtky od 18:00 do 20:00 od 03.03 do 27.03.2020

alebo

Utorky a štvrtky od 09:00 do 11:00 od 03.03 do 27.03.2020

Pre prihlásenie sa na kurz mi prosím napíš mail na adresu mayajogabb@gmail.com. Do mailu uveď tvoje skúsenosti s jogou a prípadne zdravotné obmedzenia. Rovnako ma kontaktuj v prípade akýchkoľvek otázok.

Miesto kurzu

Ulica Kláry Jarunkovej 1(Belveder)

Som presvedčená, že každý môže cvičiť jogu a čerpať výhody, ktoré nám ponúka. Je neuveriteľné, že ľudia už pred niekoľko tisíc rokmi poznali do hĺbky, ako funguje naše telo a nervový systém bez toho, aby mali k dispozícii moderné technológie dnešnej doby. Dnes je možné vedecky dokázať všetko, čo jogíni vedeli už dávno. Že naše telo a myseľ sú prepojené a je potrebné sa starať o oboje, ak chceme dostať náš život do rovnováhy a získať trvalé zdravie.
Súkromné hodiny jogy
Maya

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 − 7 =